Složení

Ve firmě Fentimans důsledně dbáme na přírodní složky a příchutě, které používáme pro výrobu našich nápojů.

Abychom dosáhli nebývalé hloubky chutí, používáme pouze ty nejkvalitnější složky od specializovaných dodavatelů.

KVĚT ČERNÉHO BEZU Z Anglie

Květ černého bezu je součástí venkovské kuchyně v Anglii již po staletí. Drobné bílé kvítky rostou divoce v anglických živých plotech. V červnu rozkvétají a signalizují tak příchod léta. Abychom zachytili esenci anglického léta, ručně sbíráme divoce rostoucí květ černého bezu, který přeměňujeme na světle zelenou tekutinu. Fentimans Wild English Elderflower je přirozeně světlý s lehkou květinovou vůní a čistou a komplexní chutí.

KOŘEN ZÁZVORU Z Číny

Kořen zázvoru se v Asii používá tisíce let jako léčivá bylina i jako přísada při vaření. Dva tisíce let poté, co staří Římané začali jako první dovážet zázvor do Evropy, pokračuje firma Fentimans v tradici dovozu nejlepšího čínského zázvoru. Pro výrobu zázvorové limonády Fentimans Ginger Beer se kořen zázvoru nejprve rozdrtí a poté se z něj botanickým vařením extrahuje kořeněná příchuť. Výsledkem je komplexní chuť, která je ostrá a plná vůní.

CITRÓN Ze Španělska

Citrón se svou charakteristickou ostrou chutí je hlavní složkou nápojů, jako jsou naše limonády Victorian Lemonade a Bitter Lemonade. Naše citróny si speciálně vybíráme, abychom získali dokonalý chuťový profil; je tak zajištěno, že dostaneme ty správné citrusové tóny a vyváženou příchuť v každém doušku.

Jasmin Z Asie

Květy jasmínu pěstovaného na úpatí Himálaje se dlouhodobě používají v asijské medicíně a lécích. Něžné bílé kvítky se snoubí z křehce sladkým a voňavým aroma jasmínu a dávají našemu nápoji Sparkling Lime & Jasmine výrazně sladkokyselou bylinnou příchuť, zcela nepodobnou jiným nealkoholickým nápojům.

Chinin Z Indonésie

Nezbytnou složkou při výrobě toniku je chinin z kůry chinovníku, o němž je známo, že jej používali britští kolonisté, aby je chránil před nákazou malárií. Aby kvalitní tonik získal svou charakteristickou suchou a nahořklou chuť, je nezbytně nutné extrahovat ten nejčistší chinin. Chinin použitý v našich nápojích má dlouholetou souvislost s tonikem, který vyráběli Britové ve svých zámořských říších.

Pomeranč Ze Středomoří

Naše speciálně vybrané pomeranče se pěstují ve Středomoří a jsou vyhlášeny tím, že vynikají pikantní a intenzivní citrusovou chutí. Mírné klima umožňuje pomalé zrání pomerančů, kdy se rozvine sytá a plná citrusová podstata, která našemu nápoji Mandarin & Seville Orange Jigger dodává šťavnatost.

Růžový olej Z Kazanlaku v Bulharsku

Právě přídavek růžového oleje dodává naší limonádě Rose Lemonade její charakteristickou a delikátní květinovou příchuť. Náš růžový olej pochází z bulharského města Kazanlak, které se nachází v Růžovém údolí a které je proslulé výrobou toho nejkvalitnějšího růžového oleje. Okvětní lístky růží se sklízejí jen ve velmi krátkém časovém období, jednou ročně. Sbírají se ručně při východu slunce, kdy jsou nejvoňavější, a olej se z nich extrahuje do několika hodin po sběru. Výsledkem je delikátní a charakteristická vůně růží.

Růžový grapefruit Ze Spojených států

Růžový grapefruit, jeden z největších příslušníků rodiny citrusových plodů, je pikantně kyselý a zároveň výrazně sladký. Ostré, a přesto sladké tóny vytvářejí v našem novém nápoji Pink Grapefruit Tonic Water; lahodnou melodii chutí; perfektní recept na osvěžující G&T jako žádný jiný.

Lipový květ Z východní Evropy

Aromatický lipový květ uvolňuje gejzír povznášejících a aromatických tónů. Lipový květ s květinovou a současně lehce citrusovou melodií je jedním z hlavních chuťových tónů v našem nápoji Botanical Tonic Water.

NECHTE SE INFORMOVAT

Botanically Brewed Beverages
Tento web stejně jako většina ostatních používá cookies. Pokud budete pokračovat v prohlížení, souhlasíte s našimi pravidly o cookies.Souhlasím