Roku 1905 přišel za Thomasem Fentimanem, pudlařem (povolání taviče železa) z anglického Cleckheatonu, jeden kolega obchodník a požádal ho o půjčku. Dohodli se a jako záruku dostal recept na zázvorovou limonádu připravovanou vařením bylin. Protože půjčka nebyla splacena, Thomas se stal vlastníkem jedinečného receptu.

Thomas začal recept používat a vařit zázvorovou limonádu s bylinami, kterou rozvážel na koňském potahu a dodával dům od domu. Zázvorovou limonádu uchovával v ručně vyráběných kameninových nádobách familiárně zvaných „Grey Hens“ (šedé slepičky), na které byl vyražen obrázek Thomasova psa „Fearless“ (Nebojsa) poté, co vyhrál soutěž v poslušnosti Crufts v letech 1933 a 1934. Fentimanova botanicky vařená zázvorová limonáda si rychle získala oblibu a rodinný podnik se rozrůstal, na severu Anglie bylo otevřeno několik varen a výrobních zařízení.

 

SVĚT KOLEM SE MĚNIL

Sto let poté, co Thomas Fentiman založil svůj podnik, se svět hodně změnil a firma Fentimans se musela přizpůsobit požadavkům moderního světa. Lidé nakupují jinak, a proto už nedodáváme dům od domu, ale prodáváme naše nápoje v obchodech, barech a restauracích. K dodávkám používáme autodopravu místo koní a vozů a kameninové nádoby ozdobené Nebojsou byly nahrazeny našimi ikonickými skleněnými lahvemi.

A DNES…

 

Po 100 letech, kdy Fentiman začal vařit své bylinné nápoje, je podnik stále v rodině Fentimanových a vlastní jej pravnuk Thomase Fentimana. Stále také vyrábíme naše lahodné přírodní nápoje v několika fázích technikou botanického vaření. Postup jsme modernizovali a naše nápoje jsou před stáčením do lahví nyní syceny oxidem uhličitým a pasterovány, aby se prodloužila doba jejich spotřeby. Co se nezměnilo, je vynikající kvalita a nepřekonatelná chuť našich nápojů.

 

NECHTE SE INFORMOVAT

Botanically Brewed Beverages
Tento web stejně jako většina ostatních používá cookies. Pokud budete pokračovat v prohlížení, souhlasíte s našimi pravidly o cookies.Souhlasím